PTS820J15MSMTR LFS
- 型號描述:
Tactile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
- 型號:
- PTS820J15MSMTR LFS
- 品牌:
- C&K
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Circuit
- SPST-NO
- Switch Function
- Off-Mom
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Termination Style
- J Lead
- Illumination Type, Color
- Illumination Voltage (Nominal)
- Illumination
- Non-Illuminated
- Contact Rating @ Voltage
- 0.05A @ 12VDC
- Actuator Type
- Standard
- Operating Force
- 160gf
- Outline
- 3.90mm x 2.90mm
- Ingress Protection
- Actuator Height off PCB, Vertical
- 1.50mm